“תגידי לכולם שהם חייבים לחלום, כי חלומות מתגשמים!”

זה המשפט שציין את נקודת המפנה המשמעותית בחיי, בסוף יולי 2009. את המשפט הזה צעקתי לחברה טובה בעודי עוזבת את החיים הקודמים שלי בעולם ההיי-טק, אחרי 24 שנים, ונוסעת הביתה להתחיל מסלול חדש לגמרי, אימון רגשי לבני נוער וצעירים.

החיים שלפני המשפט, כללו משרה בטוחה בפיתוח מערכות מידע, ניהול פרויקטים ותנאי “שירות” מאד משתלמים.  החיים שלפני היו מאד נוחים, אך לא מספקים. חיפשתי אחר משמעות. חיפשתי את הסיבה לקום בבוקר עם חיוך ולהרגיש שהשפעתי ולו במעט על מישהו.

לחלום » להתחבר » להשפיע

כאמא ל – 4 ילדים (ילדים? מתבגרים!) אני יודעת מה זה להיות משמעותית עבור מישהו. אני יודעת איך מרגישים כשמשפיעים ומלווים התקדמות של אדם אחר, אבל רציתי לגעת בעוד אנשים. הרגשתי בתוכי צורך פנימי חזק להשפיע ולקדם עוד צעירים בתחילת מסלול חייהם.

תמיד הייתי ילדה של חלומות. לפעמים חשבתי שאלו רק פנטזיות.
חשבתי שחלומות גדולים מדי לא הולכים עם פרקטיות ות’כלס.
פה ושם הוגשם חלום קטן בדרך, אבל החלום הגדול של מהפך בקריירה היה נראה בלתי ניתן להשגה.
ואז מצאתי את הנוסחה שלי:
לחלום כאילו שאין מגבלות והכל אפשרי,
להתחבר לניצוץ בעיניים ולתשוקה שבלב,
להשאיר את הסיפור והרעשים מאחור,
ובנחישות להתקדם אל המטרות שלי, כי באמת הכל אפשרי!

בסוף 2007 התחלתי לאמן ולחלום.

ביולי 2009 הגשמתי את החלום ופתחתי את הקליניקה שלי לאימון רגשי לנוער וצעירים. בחרתי להתמקד בעולם המתבגרים (כן, גם צעירים אחרי צבא הם עדיין מתבגרים. על פי ההגדרה מתבגרים הם בני 10-34, אבל סטינו קצת מהנושא), מתוך בחירה להעניק להם כלים לחיים קשובים יותר, מחוברים לתשוקות שלהם ואיכותיים יותר. אני רואה בעבודתי שליחות גדולה ללמד ולהכשיר צעירים בתחילת דרכם לחיים מאוזנים, קשובים לרצונות, ליכולות ולכישורים שלהם.

חיים מלאי משמעות
אימון צעירים ומתבגרים

אם אתם רוצים להבין מה זה אימון וייעוץ קריירה לצעירים או אימון נוער ומה עושים שם, אתם מוזמנים לקרוא עוד בקישורים.

במהלך השנים התמחיתי גם באימון והנחיית קבוצות של נוער בסיכון במסגרת ציבורית (חט”ב ותיכון) ברעננה, שם התחזקה בי ההבנה שבסוף כולנו זקוקים לכך שיראו אותנו, שיאהבו אותנו ויאמינו בנו שאנחנו יכולים. השנים ההם, חידדו את תפיסת עולמי (גם בהורות שלי), שחשוב לדרוש ולא לוותר אך באהבה גדולה ובחמלה. כשאני דורשת ודוחפת את המתאמנים שלי במעלה הדרך, אני בעצם אומרת להם שאני מאמינה בהם וביכולות שלהם – בסוף גם הם מאמינים.

כמי שמאמינה בהתקדמות והתפתחות ושחשוב להיות בתנועה ובחיים מלאי משמעות, הוספתי לסל השירותים שלי גם ייעוץ קריירה לצעירים בתחילת דרכם. אתם יכולים לקרוא על זה עוד בקישור אימון וייעוץ קריירה לצעירים. אני מאמינה שלכל אדם יש את השביל שאם ילך בו יחיה חיים מלאי הגשמה וסיפוק.

בעבודתי עם נוער, זיהיתי שמעבר לחשיבות המשפחה בחייהם ולדמויות הוריות מיטיבות, לא פחות חשובים המורים, שפוגשים אותם למספר רב של שעות ביום. בחרתי להנחות וללוות לאורך השנים גם צוותי חינוך לנוער (חט”ב ותיכון). חלקם צוותי חינוך לנוער מצטיין וחלקם לנוער בסיכון. כשמשפיעים על תפיסת עולמם של מורים ומעניקים להם כלים רגשיים לתמיכה בעבודתם החשובה, משפיעים על רווחתם של עשרות תלמידים.

בהשכלתי אני בוגרת תואר ראשון בכלכלה-מדעי המחשב (אונ’ בר אילן) ותואר ראשון בקידום וטיפול נוער (מכללת בית ברל), בעלת הכשרות והסמכות באימון בשיטת “עוצמת ההוויה” – מרכז ליאה ארד (קורס הכשרת מאמנים) ושיטת “זוגיות הרמונית” – איריס סובינסקי (קורס הכשרת מאמנים), קורס “כלים בייעוץ קריירה” – מרכז לכל אדם יש שביל, לימודי לוגותרפיה (מכון ויקטור פראנקל ישראל) וקורסי העשרה שונים בעולם האימון, הייעוץ, הטיפול והרוח.

היום אני מתרכזת בעבודתי בקליניקה עם צעירים (18+) בייעוץ והכוונה לקריירה ולימודים, בתהליכי אימון לצעירים ומתבגרים פרטניים, קבוצתיים ודיגיטליים וכן בהרצאות וסדנאות לצעירים ומתבגרים (כולל מכינות קדם צבאיות), להורים ולצוותי חינוך.

אשמח לדבר איתכם,
סמדר

דילוג לתוכן